Eurovíkend Myanmar , letecky Praha, Vídeň, hotel Komfortně: Zlatá krása Myanmaru Myanmar

Komfortně: Zlatá krása Myanmaru - 12 dní - Myanmar

Komfortně: Zlatá krása Myanmaru - 12 dní

Myanmar

, Hotel starstarstarKomfortně: Zlatá krása Myanmaru - 12 dní

Počet termínů:

30 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha, Vídeň

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Komfortně: Zlatá krása Myanmaru
Kategorie hotelu: ***+
Popis zájezdu
Poznávací zájezd, 10 dní, hotely 3-4*, snídaně, vč. všech vstupů

Skupinový zájezd s průvodcem, mezinárodní skupinka. Cenu garantujeme již od min. počtu 2 osob.

TRASA: Rangún (Yangon) / Pagan / Mandalay / Amarapura / Sagaig / Inwa / Mandalay / Heho / Pindaya / jezero Inle / Indein / Heho / Rangún

Vydejte se do jihovýchodní Asie a poznejte prastarou kulturu Myanmaru, země, kterou většina z Vás zná pod původním názvem Barma. Zlaté pagody staré až 2500 let, obrovské sochy Buddhů, zdobené chrámy a kláštery, stejně jako rozlehlá tržiště, to vše nabízí Myanmar. Nechte se okouzlit zemí tisíce zlatých pagod a chrámů zasazených do krásné tropické přírody.

Popis dopravy:

Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.
Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !
■ Reference klientů CK

■ Garance CK

■ Tým CK se zkušenostmi více než 15 let
Popis ubytování
Rangún: 7 Mile Hotel 3* | Pagan: Sky Palace Bagan Hotel 3* | Mandalay: Shwe Phyu Hotel 3* | Pindaya: Pindaya Inle Inn Hotel 3* | Jezero Inle: Paramount Inle Resort 4* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto jiné ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Yangonu.

2. den: Yangon (Rangún):
Přílet do Rangúnu, kde se na letišti setkáte se zástupcem naší CK. Transfer do hotelu a ubytování. Podle času příletu možnost procházky v centru Rangúnu, kde si můžete vychutnat západ slunce u Šweitigoumské pagody. Tato vysoká pozlacená pagoda stará 2500 let je hlavním turistickým lákadlem a nejposvátnějším místem pro místní obyvatele. Pagoda, ve které je ukryto mnoho budhistických posvátných relikvií, je pokryta stovkami zlatých plátů a diamantů, a i proto se stává nejkrásnější při západu slunce. Nocleh v hotelu.Hotel.

3. den: Yangon (Rangún):
Po snídani Vás čeká prohlídka města Rangúnu. Ve městě plném pagod budete moci obdivovat zlaté pagody. Mezi navštívenými nebude chybět slavná zlatá pagoda Botahtaung , která svému jménu vděčí vojevůdcům, kteří právě sem uložili relikvie přivezené z Indie a pagodu Chaukhtatgyi. Pagoda Chaukhtatgyi je vyhledávanou především díky majestátní ležící soše Buddhy. Dále je na programu návštěva Národního muzea, ve kterém můžete obdivovat artefakty nebo umělecká díla starověké Barmy. Dnešní den zakončíte na místních trzích Boyoke Aung. Trhy vás nadchnou nepřeberným množstvím obchůdků se suvenýry, textilem, kořením a místních specialit. Nocleh v Rangúnu.
Hotel, snídaně.

4. den: Yangon (Rangún) / Pagan: Po snídani v hotelu Vás čeká transfer na letiště a přelet do starověkého města Pagan. Přivítá Vás množství chrámových věží ukrytých v bujné tropické zeleni. A právě chrámy a pagody v Paganu jsou tím nejkrásnějším, co může toto město nabídnout. Zde si s výhledem na majestátní pískovcové stavby můžete vychutnat západ slunce, o kterém se říká, že je tím nejkrásnějším na světě. Nocleh.Hotel, snídaně.

5. den: Pagan:

Snídaně v hotelu. Odjezd k vulkánu Mount Popa, jehož název v překladu znamená Hora Duchů. Na vrcholu vulkánu se tyčí mohutný klášter, poutní místo místních obyvatel. Ke klášteru se stáčí cesta vedoucí tropickým lesem s nepřeberným množstvím barevných rostlin a tropických živočichů. Při troše štěstí můžete narazit i na opice. Výstup je náročnější, ovšem ohromující výhled z vrcholu vulkánu určitě stojí za to. Odpolední část dne strávíte prohlídkou dalších krásných památek města Pagan. Na Vaši návštěvu čeká například Dhamma Yan Gui, nejmohutnější pagoda v zemi, chrám Manuha, se dvěma obrovskými sochami Buddhů nebo chrám Ananda, který je považován za nejkrásnější stavbu ve městě. Nocleh.Hotel, snídaně.

6. den: Pagan / Mandalay:

Po snídani v hotelu Vás čeká přelet do města Mandalay. Město na úpatí Mandalayjské hory je i přes svou velikost a rychlý rozvoj známé svou klidnou atmosféru. Mezi hlavní atrakce města patří buddhistický chrám Mahamuni, posvátné poutní místo, zasvěcené Mahamuni - jedné z Buddhových podob. Krásně zdobený chrám se pyšní obrovskou zlatou sochou Buddhy, která je cílem mnoha věřících. Následuje prohlídka chrámu Shwenandaw Kyaung, jehož architektura a odlišnost od všeho ostatního Vás uchvátí. Tajuplný buddhistický klášter z tmavého dřeva upoutá svými krásnými řezbami. Vaše další kroky povedou ke světoznámé pagodě Kuthodaw. Nadchne Vás nejen vysoká zlatá pagoda a zdobené chrámy, ale i stovky malých bílých stúp, na kterých můžete obdivovat kamenné desky s posvátnými texty. Právě díky těmto textům se komplexu přezdívá největší kniha světa. Program dnešního dne zakončíte na hoře Mandalay, na jejímž vrcholu se tyčí terasovitá pagoda Su Taung Pyai. Nocleh v hotelu.Hotel, snídaně.

7. den: Mandalay / Amarapura / Sagaing / Inwa / Mandalay:

Po snídani se vypravíte na výlet do města Amarapury. Projdete se po U Bein, unikátním vysokém mostě, který je nejdelším mostem svého druhu a budete žasnout nad architekturou a kontrastem bílo-zlaté pagody Kyuktawgyi. Sagaing je další město, které na dnešní cestě prozkoumáte. Vrch Sagaing nabízí množství zdobených bílo-zlatých chrámů a pagod zasazených do tropické přírody. Cílem dnešního výletu bude město Inwa, plné starověkých chrámů a klášterů především z červeného pískovce. Návrat do Mandalay, nocleh.Hotel, snídaně.

8. den: Mandalay / Heho / Pindaya:

Snídaně v hotelu. Poté transfer na letiště a přelet do města Heho. Odsud Vás čeká výlet do městečka Pindaya, které je známé především díky vápencovým jeskyním, kde se Vám naskytne jedinečný pohled na stovky sošek Buddhů ukrytých před okolním světem. Ve třech jeskyních se nachází opravdu úctyhodná sbírka pozlacených, bronzových a mramorových sošek všech velikostí. Výlet pokračuje návštěvou místního trhu. Typické trhy plné obchůdků nabízí množství suvenýrů, ale i koření a látek. Čas zde strávíte nejen nakupováním, ale budete se moci podívat i do výrobny tradičních papírových deštníků Shan. Ubytování a nocleh.Hotel, snídaně.

9. den: Pindaya / jezero Inle:

Po snídani se vypravíte k nedalekému jezeru Inle, kde se můžete těšit na plavbu modrými vodami. Z lodi můžete pozorovat malé vesničky na břehu jezera, buddhistické chrámy, ale i plovoucí zahrady. Jezero Inle, druhé největší v zemi je také významné díky jedinečným rostlinám a živočichům, kteří zde žijí. Nocleh u jezera. Hotel, snídaně.

10. den: jezero Inle / Indein / Heho / Yangon (Rangún):

Po snídani Vás čeká výlet lodí k nedaleké vesnici Indein. Vesnice mezi rýžovými poli je známá ruinami stúp a chrámů zarostlých keři, které místu dodávají mystický nádech. Po návratu odjezd do města Heho. Odsud odlet do Rangúnu. Ubytování a nocleh v Rangúnu.
Hotel, snídaně.

11. den: Yangon (Rangún):

Po snídani volno do transferu na letiště k odletu domů.
Snídaně.

12. den: Přílet.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.