Eurovíkend Kuba , letecky Praha, Vídeň, hotel Objevování Kuby: koloniální městečka, slavné údolí Viňales a vzpomínky na… Kuba

Objevování Kuby: koloniální městečka, slavné údolí Viňales a vzpomínky na… - Kuba

Objevování Kuby: koloniální městečka, slavné údolí Viňales a vzpomínky na…

Kuba

, PenzionObjevování Kuby: koloniální městečka, slavné údolí Viňales a vzpomínky na…

Počet termínů:

4 termíny / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha, Vídeň

Počasí:

Dnes Počasí v Havana - transparent 30°C
Zítra Počasí v Havana - transparent 26 - 31°C
24.7. Počasí v Havana - transparent 26 - 31°C
25.7. Počasí v Havana - transparent 27 - 31°CKategorie hotelu: **+
Popis ubytování
Ubytování v 2-3* hotelech nebo casas particulares.
Program

1. den - Havana: Odlet na Kubu. Přílet na mezinárodní letiště v Havaně. Transfer do hotelu. Individuální volno k odpočinku. Ubytování a nocleh. Hotel.

2. den - Havana: Setkání na recepci s průvodcem. Dnes Vás čeká celodenní prohlídka Havany, během které uvidíte to nejlepší, co Havana nabízí. Starou amerikou, která je tím pravým symbolem Havany, přesun do historického centra, kde spatříte slavný El Capitolio nebo nedaleké divadlo Gran Teatro de la Habana. Projdete se po hlavních havanských náměstích jako například Plaza de la Catherdal, Plaza de Armas nebo Plaza de San Fracisco s úžasnými koloniálními budovami a katedrálami, které na vás dýchnou tou pravou kubánskou atmosférou. V barech, kde trávil čas Ernest Hemingway, budete moci ochutnat výborné kubánské koktejly. Vynechat byste neměli ani romantickou procházku po krásné pobřežní promenádě Malecon. Večer možnost návštěvy některého z místních kabaretů nebo lekce salsy. Nocleh v hotelu. Hotel, snídaně, oběd.

3. den - Havana / Pinar del Río / Viňales / Las Terrazas: Brzy ráno vyrazíte po „tabákové cestě“ do provincie Pinar del Río, kde navštívíte továrnu na doutníky a lihovar. Vaše cesta pokračuje do údolí Mogote se známými vápencovými skalami a pitoreskní vesnicí Viňales, kde jakoby se zastavil čas. Navštívíte místního farmáře, který vám ukáže jak pěstuje a sklízí tabák, a také prehistorickou zeď Mural de la Prehistoria na úpatí Sierra de Viňales. Poplujete také lodí podzemní řekou do indiánské jeskyně. Odpoledne dorazíte do přírodní rezervace Las Terrazas, která byla pro svou jedinečnost prohlášena biosférickou rezervací UNESCO. Ubytování v Las Terrazas v hotelu nebo v Casa Particular ve Viňales. Nocleh.Hotel, snídaně.

4. den - Las Terrazas / Zátoka Sviní / Cienfuegos: Vaše dnešní putování vás zavede do Guamá na poloostrov Zapata, kde se nachází největší bažiny Kuby se specifickou faunou a flórou. Možnost šnorchlování a koupání. Pokračujete přes proslulou Zátoku Sviní do historického města Cienfuegos s francouzskou koloniální architekturou. Projdete se po náměstí s divadlem Terry, kde zpíval slavný Caruso, a vychutnáte si koktejl v Moorish na poloostrově Punta Gorda s typickými dřevěnými domy. Večeře a nocleh v hotelu.Hotel, snídaně, večeře.

5. den - Cienfuegos / Trinidad / Údolí cukrovarů / Trinidad: Ráno navštívíte tabákovou továrnu, kde uvidíte, jak se balí slavné doutníky. Poté pojedete po panoramatické silnici do Trinidadu, které je na seznamu UNESCO pro svou unikátní koloniální architekturu. Projdete se typickými dlážděnými ulicemi a po hlavním náměstí, které tvoří honosná sídla dřívějších cukrových baronů. Navštívíte městské muzeum v paláci Cantero, odpočinete si v rustikálním baru Canchánchara, kde můžete ochutnat místní medový likér. Oběd si vychutnáte v restauraci se stylovým nábytkem a krásným nádvořím. Odpoledne vás čeká návštěva „Údolí cukrovarů“, kde můžete vidět sklady, stroje a ubytovny otroků z 19. století. Navštívíte dům jednoho z bývalých cukrových baronů Iznaga s legendární věží/zvonicí. Večer vám zpříjemní poslech tradiční hudby a tanec s místními obyvateli. Nocleh v Trinidadu.Hotel, snídaně, oběd.

6. den - Trinidad / Santa Clara / Remedios: Po snídani vyrazíte přes horský pás Escambray, přes Topes de Collantes do centra ostrova. Cestou se zastavíte ve městě Santa Clara, kde Che Guevara vyhrál důležitou bitvu a navštívíte zde jeho mausoleum. Poté pokračujete do koloniálního městečka Remedios, kde se každý rok konají známé „Parrandas“ – karnevalové průvody a street party. Projdete se po idylickém hlavním náměstí s kostelem San Juan Bautista s mahagonovým oltářem z 16. století. Nocleh.Hotel, snídaně.

7. den - Remedios / Havana: Ráno vás čeká přejezd přes Varadero do Havany na letiště a dle letového řádu odlet domů. (Možnost prodloužení o pobyt v Havaně nebo ve Varaderu, prosím kontaktujte nás pro ceny). Snídaně.

8. den - Praha: Přílet do Prahy.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.