Eurovíkend Istanbul , -, hotel ORIENTÁLNÍ ISTANBUL Turecko

Orientální Istanbul - Turecko - Istanbul

Orientální Istanbul

Turecko » Istanbul

, Hotel starstarstarOrientální Istanbul

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Istanbul - transparent 30°C
Zítra Počasí v Istanbul - transparent 23 - 31°C
25.7. Počasí v Istanbul - transparent 20 - 26°C
26.7. Počasí v Istanbul - transparent 22 - 25°C


Informace o hotelu

Turecko / Istanbul. Turecko – pověstmi opředená země, kde se tradice snoubí s moderními západními vlivy. Země, ležící na rozhraní Evropy a Asie – nejen geograficky, ale i kulturně. Zhruba 3 % tureckého území leží v Evropě, zbylých 97 % v Asii. Svou celkovou rozlohou 780 580 km2 se Turecko řadí na 36. místo na světě, mezi evropskými zeměmi je druhé za Ruskem. Počtem zhruba 70 milionů obyvatel je Turecko v Evropě třetí za Ruskem a Německem, v celosvětovém měřítku je na 17. místě. Istanbul je jedním z mála měst na světě, ležících na dvou kontinentech – Asii a Evropě. Oba kontinenty spojuje a zároveň rozděluje úžina Bospor. Tato strategická mořská úžina je dopravně velmi využívaná, spojuje Černé moře s Marmarským. Její název znamená „Ten s úzkým hrdlem“. Hloubka tohoto průlivu činí 118 m a délka je 31,5 km. Podle pověsti přepluli Bospor jako první Argonauti, hledající zlaté rouno. Historie Istanbulu sahá až 2 000 let před náš letopočet. Město samo nabízí takřka nepřeberné množství památek. Připomeňme jen například chrám Hagia Sofia, který byl symbolem byzantské říše a po tisíc let i největší stavbou na světě. Pod vedením Anthemia z Trallei jej stavělo 10 000 dělníků celých pět let.

Program zájezdu

1. den:
Odlet z Prahy do Istanbulu, transfer do hotelu, ubytování, úvodní schůzka a seznámení s programem. V pozdním odpoledni se s průvodcem můžete vydat na zhruba 2hodinovou pěší vycházku po okolí, kde se vám dostane základní orientace a budete seznámeni s polohou a dostupností hlavních památek.

2. den:
Po snídani se s průvodcem vydáte na celodenní výlet. Zaplatíte pouze případné vstupy a jízdné v městské dopravě. Prohlídka začíná u vlakového nádraží Sirkei, okolo osmanské mešity a Egyptského trhu se dostanete do přístaviště, odkud se lodí přeplavíte do asijské části města. Podél břehu Bosporu se příjemně projdete k majáku Dívčí věž, kde se vám otevře nádherný výhled na Staré město, Bospor a Marmarské moře. Lodí se poté vrátíte do Evropy, do přístaviště Kabataş, odkud se metrem přesunete na Náměstí Taksim. Projdete se třídou Istiklal Caddesi, plnou kaváren, obchodů a elegantních domů z přelomu 19. a 20. století, dojdete až ke Galatské věži.

3. den:
Po snídani se s průvodcem fakultativně můžete zúčastnit prohlídky nejvýznačnějších památek centra Starého města, např. náměstí Sultana Ahmeda. Dále bude následovat prohlídka pozůstatků římského závodiště – Hipodromu a komplexu jedinečné Modré mešity. K chrámu Boží moudrosti, který je protipólem Modré mešity, se dostanete parkem, ve kterém budete moci obdivovat dokonale zrekonstruovanou stavbu tureckých lázní. Poté bude vyhrazen čas na oběd. Odpoledne byste neměli vynechat návštěvu největšího a nejvýznamnějšího muzea, památky na velkou Osmanskou říši, skvostu světské architektury – sultánského Paláce Topkapi. V podvečer se zastavíte na Grand Bazaru, největším krytém tržišti Orientu. Vstupy do památek nejsou v ceně.

4. den:
Individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště (březnový termín), odlet do Prahy.

5. den:
Individuální volno. V odpoledních hodinách transfer na letiště (silvestrovský termín), odlet do Prahy.

V ceně zájezdu je zahrnuto

  • Leteckou dopravu Praha–Istanbul–Praha v ekonomické třídě s Turkish Airlines, 3 nebo 4 noclehy v hotelu 3* se snídaní, služby česky hovořícího průvodce, úvodní 2hodinová procházka městem, výlet s průvodcem a výkladem v češtině, transfery z/na letiště, zákonné pojištění CK.

V ceně zájezdu není zahrnuto

  • Cestovní pojištění 290 Kč/dospělá osoba/pobyt a 190 Kč/dítě do 18 let/pobyt, fakultativní služby. Nabídka fakultativních večerních programů: turecké lázně – Hammam cca 35 EUR, večerní plavba po Bosporu spojená s večeří a programem cca 40 EUR , čajovna s vodní dýmkou, vystoupení tančících dervišů cca 15 EUR, plavba zátokou Zlatý roh s návštěvou posvátného místa pro věřící celého světa – Eyup cca 10 EUR.

Upozornění

  • Minimální počet účastníků nutných k realizaci zájezdu 16 osob. Změna programu vyhrazena.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.