Eurovíkend New York , -, hotel To nejlepší z New Yorku + OSN + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Prahy) Spojené státy americké

To nejlepší z New Yorku + OSN + outletové nákupy - Spojené státy americké - Severovýchod Spojených států - New York

To nejlepší z New Yorku + OSN + outletové nákupy

Spojené státy americké » Severovýchod Spojených států » New York

, Hotel starstarstarTo nejlepší z New Yorku + OSN + outletové nákupy

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: To nejlepší z New Yorku + OSN + OUTLETOVÉ NÁKUPY (letecky z Prahy)
Popis
Jedinečný poznávací zájezd s průvodcem, který vás provede New Yorkem jako místní. Vychutnáte si pohled na Brooklynský most, projedete se k soše Svobody, projdete se po Wall Street, zrelaxujete v Central Parku, užijete si výhled z Empire State Building a navíc nahlédnete do interiérů světoznámé budovy OSN. Nečekejte, sbalte kufry a zažijte s námi Ameriku!
Informace
Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla.


V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně.


Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.
Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu – malé kabinové zavazadlo o hmotnosti do 8 kg a max. rozměrech 55 x 35 x 22 cm, včetně držadla, postranní kapsy a kol (toto zavazadlo si lze vzít na palubu letadla)
Zavazadlo v ceně zájezdu – odbavované zavazadlo o hmotnosti do 23 kg a o rozměrech, jejichž součet nesmí přesáhnout 157 cm (toto zavazadlo bude odbaveno do úložného prostoru)
Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem:


Empire State Building


Dospělý 1 520 KčDítě 1 410 KčSenior 1 410 Kč

Plavba k soše Svobody, vč. vstupu do podstavce


Dospělý 520 KčDítě 260 KčSenior 400 Kč

Muzeum 11/9 Memorial


Dospělý 730 KčDítě 480 KčSenior 570 Kč

Woodbury Common Premium Outlets bus


Dospělý 1 240 KčDítě 650 Kč

Sídlo OSN


Dospělý 1 550 Kč
Cestovní pojištění
EASY (48 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (130 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění
Den 1.
Po příletu do New Yorku využijeme odpolední čas k prohlídce Times Square nebo například světoznámé Broadway.
Přílet do New Yorku v odpoledních hodinách (šestihodinový časový posun), transfer na hotel.
Prohlídku města, které nikdy nespí, začneme na Times Square s gigantickými světelnými billboardy, které je nazýváno také srdcem či křižovatkou světa, a projdeme se po nejdelší newyorské ulici Broadway, na které je největší koncentrace divadel vůbec. Čas na občerstvení, posezení.
Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
Den 2.
Tento den vás čeká to nejdůležitější z historie i současnosti města - majestátní socha Svobody, impozantní Brooklynský most, proslulá Wall Street nebo osobité Chinatown.
Dnešní den začneme jednou z nezbytností, kterou nevynechá žádný turista v New Yorku, plavbou lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí socha Svobody. Během plavby uvidíme také „ostrov nadějí“ Ellis Island, na kterém se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po splnění svého amerického snu v „novém světě“. V ceně plavby je také vstup do podstavce nejznámější sochy světa a rovněž vstup do Muzea Imigrace na Ellis Island.
Poté se vydáme tam, kde tepe finanční srdce New Yorku, na známou třídu Wall Street, na které je největší koncentrace bank a burz na světě. Uvidíme Federal Hall se sochou George Washingtona, která označuje místo, kde první americký prezident složil v roce 1789 svou přísahu, a také impozantní budovu Newyorské burzy. Kolem překrásného novogotického kostela Trinity Church a nejstaršího newyorského kostela a zároveň jediného dochovaného kostela koloniální doby St. Paul Chapel dorazíme až na nejsmutnější místo novodobé historie, hlubokou jámu po věžích Světového obchodního centra, tzv. Ground Zero, na jejímž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, které zájemci budou moci navštívit. Přesuneme se k newyorské Radnici, ve které v současné době sídlí místní starosta. Hluboko do paměti se vám vryje pohled na Brooklynský most, který byl v době svého otevření nejdelším visutým mostem na světě a jemuž Newyorčani přezdívají „ocelová harfa“.
Abychom poznali pestrou směsici obyvatel New Yorku, bude naší další zastávkou Čínská čtvrť, kde si prohlédneme místní buddhistický chrám a nasajeme exotickou atmosféru. Hlavní tepnou čínské čtvrti je ulice Canal Street, kde se dají nakoupit značkové produkty za nízké ceny, nejedná se ovšem o originály. Prohlídku zakončíme v italské čtvrti Little Italy, kde měla dříve sídlo newyorská mafie, kterou přibližuje román a film Kmotr.
Ve večerních hodinách návrat na ubytování.
Den 3.
Dopoledne věnujeme prohlídce hlavního sídla OSN. Odpoledne uvidíme například prosulé Rockefellerovo centrum, pulzující Pátou Avenue či impozantní Empire State Building.
Ráno nás čeká komentovaná prohlídka hlavního sídla Organizace spojených národů (OSN), celosvětově významné organizace, jejímž cílem je zachování světového míru. Během prohlídkového okruhu uvidíme např. majestátní zeleno-zlatý sál Valného shromáždění, Jednací sál Rady bezpečnosti nebo množství uměleckých děl s tématem světového míru.
Poté se vydáme na Pátou Avenue s obchody značek zvučných jmen až k jedné z předních newyorských atrakcí, světoznámému Rockfellerovu centru, kde tluče srdce města, v zimě se bruslí na místním kluzišti a pro každého návštěva je povinností fotografie před pozlacenou sochou Prométhea. Uvidíme také nedalekou Katedrálu svatého Patrika, která je jakýmsi malým vydáním kolínského dómu a sídlem katolického arcibiskupa. Následně se přesuneme do zelených plic New Yorku, známého Central Parku, kde potkáme běžce, cyklisty, chůvy s dětmi na procházce nebo profesionální „dogwalkers“ venčících mnoho psů najednou. Během naší procházky později uvidíme také architektonicky zajímavou budovu Guggenheimova muzea, které se přezdívá „obří vývrtka“ nebo jedno z největších amerických muzeí – Metropolitní muzeum se sbírkou čítající zhruba dva miliony exponátů.
Po odpočinku přímo v centru zelených plic New Yorku se pak metrem přesuneme k jednomu z nejznámějších newyorských mrakodrapů Empire State Building, kde mohou zájemci navštívit vyhlídku v 86. a 102. patře.
Návrat na hotel v pozdních večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.
Den 4.
Tento den si užijí milovníci nákupů. Pokud nakupování není váš šálek kávy, můžete zhlédnout některý ze slavných broadwayských muzikálů nebo rozšířit své obzory v jednom z mnoha muzeí.
New York není jen zajímavým kusem americké historie ale také městem, ve kterém se dobře nakupuje. Za nejlepšími a cenově nejvýhodnějšími nákupy jezdí jak turisté, tak místní do outletových center, která se nacházejí v blízkosti velkých měst. I my se do jednoho takového vypravíme a nakupovat budeme moci ve více než 200 obchodech nejrůznějších značek.
Komu nákupy nebudou po chuti, čeká ho individuální program v New Yorku, který může využít k návštěvě muzeí, procházkám nebo třeba ke zhlédnutí některého ze slavných broadwayských muzikálů (o případných možnostech zajištění vstupenek na muzikál se informujte v CK).
Den 5.
Pobyt zakončíme v afroamerické čtvrti Harlem. Na své si přijdou fanoušci filmu Sestry v akci i milovníci suvenýrů.
Dnešní den bude patřit newyorské afroamerické čtvrti Harlem, která je proslulá nedělními gospelovými bohoslužbami v baptistických kostelech. Zájemci se mohou jedné z působivých bohoslužeb ve stylu filmu „Sestra v akci“ zúčastnit a odnést si tak nezapomenutelný zážitek. Po bohoslužbě si společně prohlédneme hlavní tepnu kdysi nebezpečného Harlemu se spoustou obchodů, restaurací a také proslulým divadlem Apollo, ve kterém začínala nejedna hvězda černošského nebe. V harlemských ulicích, ve kterých vystupovali takoví umělci jako Duke Ellington nebo Louis Armstrong a kde se zrodil jazz, je také možnost ochutnat vynikající kuchyni a výhodně nakoupit.
V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.
Den 6.
Přílet do ČR v odpoledních hodinách.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.