Eurovíkend Island , letecky Praha, hotel Okruh Islandem Island

Velký okruh Islandem - Island

Velký okruh Islandem

Island

, ProgramVelký okruh Islandem

Počet termínů:

1 termín / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Okruh Islandem
Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den ODLET Z PRAHY
Odlet z Prahy, přílet do Keflavíku. Transfer do Rejkjavíku, ubytování.

2. den REJKJAVÍK – MODRÁ LAGUNA
Prohlídka hlavního města Islandu (cca 4 h), během které uvidíte Staré město s radnicí, symbol města, kostel Hallgrimskirkja, přístav s promenádou ,moderní architekturu vodních nádrží a kulturního centra Perlan s vyhlídkou na město, Bessastadir, Hafnafjordul, dům Hofdi, kde byla ukončena studená válka, Univerzitní areál, Ellitar river, přírodní geotermální koupaliště a pláž Langardalur Valley. Návrat do hotelu, odpočinek. Odpoledne odjezd do Modré laguny u geotermální elektrárny Svartsengi. Možnost koupání nebo procházky na vyhlídku (vstupné není v ceně). Návrat do Rejkjavíku. Podvečerní individuální procházka centrem města, kdy si vychutnáte atmosféru bílých nocí a nočního života.

3. den ZLATÝ TROJÚHELNÍK / GEYSIR – GULFOSS – THINGVELLIR
Odjezd z Rejkjavíku do geotermálního pole Geysir, podle kterého jsou pojmenovány všechny podobné jevy na světě. Ačkoliv je Geysir spícím gejzírem, tak můžete obdivovat spolehlivě činný Strokkur, který stříká do výšky až 20m každých 8 minut. Mimo Strokkur uvidíte také dva menší gejzíry Litli a dvě neaktivní modrá jezírka Blesi. Po prohlídce areálu zamíříte ke Zlatému vodopádu Gulfoss, jež leží na horním toku řeky Hvíta a padá z výšky 32 m do kaňonu Gulfossgjúfur. Cestou do Thingvelliru si prohlédnete vikingský parlament Alting. Jediné místo na světě, kde vystupuje na povrch Severoatlantický hřbet, dělící Severoamerickou a Evroasijskou kontinentální desku uvidíte v Národním parku. Návrat do Reykjavíku, nocleh.

4. den JIŽNÍ POBŘEŽÍ / EYAFJALLAJOKULL – MÝRDALSJOKULL – REYNISHVERFI –VÍK – SKÓGAR – SKÓGAFOSS – SELJALANDSFOSS
Dnešní cesta povede oblastí mohutných lávových polí kolem nechvalně proslulého vulkánu Eyjafjallajokull, silnicí vedoucí po hraně ledovcového pole ledovce Mýdrdalsjokull, který pokrývá sopku Katla (možnost hodinového výletu k čelu ledovce na sněžných skútrech – fakulativně). Pokračování k útesům Reynishverfi, kde uvidíte divokou pláž s bazaltovými kamennými sloupovitými útesy, kde hnízdí papuchalkové. Další zastávkou je Vík, nejjižnější město na Islandu s 300 obyvateli. Cestou zpět do Rejkjavíku zavítáte do skanzenu Skógar, kde se seznámíte se životem na Islandu, uvidíte dopravní skanzen a muzeum v tufových domech. Poblíž si prohlédnete 60m vysoký vodopád Skogafoss a následně také i nejfotografovanější 60 m vysoký vodopád Islandu Seljalandsfoss, kdy za příznivých podmínek je možné projít stezkou za vodopádem. Návrat do Reykjavíku, nocleh.

5. den POLOOSTROV REYKJANES/ EYRARBAKKI – GRINDAVÍK – KRÝSUVÍK – REYKJANESVIT
Odjezd do historické rybářské vesnice Eyrarbakki s kostelem Strandakirkja, pokračujete do geotermální oblasti Krýsuvík, projdete se po dřevěném chodníku k solfatárům a parním průduchům, na vyhlídku na bahenní jezírka. V Gryndavíku byste si neměli nechat ujít místní specialitu – humrovou polévku. Pokračovat budete k majáku Reykjanesvit a k mostu mezi kontinenty. Návrat do Reykjavíku.

6. den ODLET DO PRAHY

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

leteckou přepravu na trase Praha – Keflavík – Praha (s přestupy) letištní taxy transfery dle programu 5x nocleh v hotelu 3* se snídaní služby místního česky mluvícího průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

fakultativní výlety pojištění léčebných výloh

Poznámka: možnost prodloužení o 1-2 dny s nabídkou fakultativních výletů, včetně návštěvy Grónska.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.