Eurovíkend Francie , -, hotel Zámky a zahrady na Loiře, Paříž - letecky Francie

Zámky a zahrady na Loiře, Paříž - letecky - Francie

Zámky a zahrady na Loiře, Paříž - letecky

Francie

Poznávací zájezdy, Hotel starstarZámky a zahrady na Loiře, Paříž - letecky

Počet termínů:

0 termínů / 0 Last minute / 0 First minute

Strava:

-

Doprava:

- -

Počasí:

Dnes Počasí v Limousin - transparent 17°C
Zítra Počasí v Limousin - transparent 11 - 23°C
25.9. Počasí v Limousin - transparent 10 - 20°C
26.9. Počasí v Limousin - transparent 11 - 23°C


Rychlý přehled
5-denní zájezd
Počet dní
5-denní zájezd
1. den
Odlet z Prahy. Přílet do Paříže, transfer do hotelu, volno. Večer setkání se skupinou z autobusového zájezdu. Nocleh.
2. den
Snídaně. Přejezd do oblasti Loiry. Prohlídka královského zámku Blois, který hrál ve středověku často klíčovou roli. Zámek Cheverny se skvělými interiéry, parkem a psincem. Zastávka u monumentálního zámku Chambord ležícího uprostřed parku a obory, prohlídka exteriérů. Prohlídka exteriérů a anglického parku, renesančně přestavěného hradu Chaumont ležícího nad Loirou. Ubytování a nocleh.
3. den
Snídaně. Návštěva královského zámku Amboise, jehož rozkvět je spojen s králi Karlem VIII. a Františkem I. Volno v Amboise nebo možnost návštěvy renesančního paláce Clos Lucé, kde žil a tvořil poslední roky svého života Leonardo da Vinci. Prohlídka malebného zámku Chenonceau, jehož jedno křídlo přemosťuje řeku Cher. V zámku jsou pěkné interiéry, například salon Kateřiny Medičejské s vyřezávanou postelí s nebesy a stěnami se zlacenými tapetami. Po stranách před zámeckým průčelím se nachází krásně upravená zahrada, jejíž jednotlivé části jsou odděleny vodními příkopy. Návštěva bývalých podzemních lomů „Tuffeau”, kde se těžil kámen k výstavbě klášterů a zámků. Tyto podzemní lomy s délkou chodeb až několik kilometrů sloužily nejprve jako obydlí a později jako vinné sklepy a místo pro pěstování hub. Nocleh.
4. den
Snídaně. Villandry – návštěva nejkrásnějších renesančních zahrad na světě. Návštěva zámku Azay le Rideau, mistrovské dílo renesanční architektury, jeden z prvních renesančních zámků je postavený na malém ostrůvku na řece Indre. Návštěva vinných sklepů s degustací vín oblasti Touraine, která patří mezi významné vinařské oblasti Francie. Prohlídka jednoho z největších klášterních komplexů ve Franci, opatství Fontevraud, místa, kde odpočívají angličtí králové Jindřich II. A Richard Lví srdce. Prohlídka soukromého zámku Ussé, který inspiroval k napsání pohádky o Šípkové Růžence. Nocleh.
5. den
Snídaně. Přejezd do Paříže. Bezpečnostní pauza. Pěší prohlídka nejvýznačnějších památek Paříže. Fakultativní výlet lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Odpoledne nebo v podvečer transfer na letiště. Odlet do ČR.
Cena zahrnuje
4 noci se snídaní v hotelu (2-lůžkové pokoje s příslušenstvím), zpáteční letenku Praha–Paříž, transfery z letiště na hotel a zpět, dopravu autobusem ve Francii, letištní a bezpečnostní, průvodce 2.-5. den programu.
Cena nezahrnuje
komplexní pojištění.
Příplatky za průvodce
Večeře cca 18–22 EUR (první den pobytu v Paříži se nezajišťuje).
Minimální výměna na vstupy
90 EUR.
Poznámka k ceně
Průvodce cestuje společně s autobusovým zájezdem.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.