Eurovíkend Paříž, víkendový pobyt v Paříži pro dva

Eurovíkend Paříž, víkendový pobyt v Paříži pro dva

EUROVÍKENDY PAŘÍŽ - NEJVYHLEDÁVANĚJŠÍ VÍKENDOVÉ POBYTY LETECKY I AUTOBUSEM.

Eurovíkend Paříž - Vítězný oblouk
Paříž, město ležící na Seině, je považováno za jedno z nejkrásnějších a nejromantičtějších měst Evropy. Proto sem jezdí páry z celé Evropy, aby zde strávili romantický víkend.

Řada staveb v Paříži a jejím okolí patří k nejkrásnějším na světě. Některé vám budou povědomé ze známých filmů jako jsou třeba Amélie z Montmartru, Moulin Rouge, Zvoník z chrámu Notre-Dame nebo Johanka z Arku. Celé centrum Paříže na nábřeží Seiny, ale také katedrály v Chartres i v Remeši a samozřejmě zámek a zahrady ve Versailles jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO.

Při své návštěvě Paříže byste neměli zapomenout na uměleckou čtvrť Montmartr s bazilikou Sacré-Coure, na čtvrť Champs-Elysées známou svými širokými bulváry, drahými exkluzivními obchody a přepychovými paláci (např. Elysejský palác - sídlo prezidenta) , na Vítězný eurovíkend Paříž Notre Dameoblouk, jehož vyhlídková terasa poskytuje jeden z nejkrásnějších pohledů na Paříž, na čtvrť La Defense, které dominuje La Grande Arche a cítíte se tu jako v měsíčním městě, a samozřejmě na Eiffelovu věž, která zůstává nejtypičtějším symbolem Paříže. Galerií Louvre, kde se to světoznámými obrazy a sochami jen hemží, se dá procházet celý den.

Zámek Versailles: Ludvík XIV z původně loveckého zámečku nechal vybudovat zámek, který je dodnes jednou z nejskvělejších barokních památek z konce 17. stol. Výstavbou budov byl pověřen architekt Le Vau a zahradní architekturou Le Nôtre. V r. 1678 se prací na dalším rozšíření zámku ujal architekt Jules Hardouin-Mansart, který zde setrval až do své smrti o 30 let později. V té době vznikl mj. zámek Velký Trianon. Le Brun byl v l. 1661 - 1690 pověřen vedením malířů, sochařů, tapetářů, kovotepců a dalších umělců. Práce trvaly více než 50 let a většinu času na ně dohlížel sám Ludvík XIV.

Eurovíkend Paříž - zámek Versailles
Versailleské zahrady:
rozloha Versailleských zahrad je okolo 100 ha a délka promenády od zámku do jejich nejzápadnějšího okraje je 950 m. Jsou typem francouzské zahrady esteticky a účelně členité mnohými terasami a fontánami, ozdobené množstvím soch a sousoší. Na zahrady je nejkrásnější pohled z terasy v průčelí zámku, která je vyzdobena dvěma obřími vázami - Válka (na severní straně) a Mír (na jižní straně).

Orientační ceny v Paříži:
pohlednice od 0,40 - 1 EUR, známka do ČR stojí 0,65 EUR
voda cca od 0,50 EUR, džus cca 2 - 3 EUR, ( v restauracích dražší )
káva v restauraci cca od 2 EUR, obložená bageta 3 - 6 EUR
oběd nebo večeře v restauraci MENU s 3 chody bez nápoje cca od 15 EUR
 

Doprava po Paříži:
carnet (tj. 10 jízdenek) stojí 11,40 EUR – platné pro metro, autobusy, tramvaj, RER v centruEurovíkend Paříž z Eifellovy věže

Vstupy – orientační ceny:

Eiffelova věž                      8,00 EUR do 2. patra, na vrchol 13 EUR, 
                                            pěšky do 2. patra 4,50 EUR (dětské slevy cca 50%)
Louvre                                9,00 EUR / první neděle v měsíci zdarma
Musée d´Orsay                 8,00 EUR / první neděle v měsíci zdarma
Musée Rodin                    6,00 EUR / první neděle v měsíci zdarma
Invalidovna                        8,50 EUR
Vítězný oblouk                   9,00 EUR

VSTUPNÉ ZDARMA:
Občané Evropské unie, tedy i České republiky, mladší 26 let, mohou od 4. dubna 2009 navštěvovat ve Francii zcela zdarma pět desítek muzeí a asi stovku dalších národních památek. Přístupné se tak stane pro mnoho lidí muzeum Louvre, královský palác ve Versailles nebo opatství na ostrůvku Mont-Saint-Michel. 

Vstup zdarma do muzeí jako Louvre, Orsay a Cluny se týká jen stálých expozic. Ty dočasné budou dál za peníze. Lidé mladší 26 let se bez nutnosti platit dostanou také na pařížský Vítězný oblouk či do věží katedrály Notre-Dame a chrámu Sacré-Coeur, nebo do středověkého města Carcassonne.

TIP PRO VÁS
Tower Flowers - Paříž
Ne příliš známou  zajímavostí Paříže je tzv. Tower Flower, dům celý zahalený do květináčů s bambusem. Architekt Edouard François ho stvořil v roce 1999. S docela obyčejného paneláku tak vytvořil oázu zeleně a jejich obyvatele přiblížil životu na venkově. Bambus v horkém létě působí jako vynikající klimatizace a listy ve větru příjemně šustí. Zavlažování je vedeno skrz zábradlí balkonů.
Omýtka domu vypadá jako oprýskaná, ale není tomu tak. Je to pouze výsledek příjezdu aut s různým betonem během stavby.
 Eurovíkend Paříž - Tower Flower

Dům Flower Tower najdete v 17. pařížském obvodu na ulici 23, rue Albert Roussel.

 

Vyberte si u nás letecké eurovíkendy Paříž s průvodcem nebo pouze letenku a ubytování v hotelu a prožijte romantický pobyt bez starostí.